Проголосовано у першому читанні законопроєкт 5660

У першому читанні конституційною більшістю (301 голос «ЗА») прийнято за основу Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо збереження лісів №5650

❗️Даний законопроєкт – це шлях до вирішення двох надзвичайно важливих проблем, пов’язаних з охороною довкілля в Україні:

1️⃣ Перша з них – це збереження українських лісів та збільшення їхньої площі. Законопроєкт дозволить зберегти самосійні ліси, тобто ліси, які в Україні не охороняються державою.

✓ Законопроєкт також суттєво спрощує процедуру створення нових лісів, адже наразі цей процес є дуже бюрократизованим.

✓ Окрім того, впроваджується захист від забудови таких лісів, на які не оформлена земельна документація.

✓ Серед інших положень – наділення служби охорони комунальних лісів відповідними повноваженнями, адже наразі охорона комунальних лісів – а це 12% від лісів України – здійснюється неефективно.

2️⃣ Друга – це усунення ризиків для біорізноманіття та нелісових природних екосистем, які виникли внаслідок земельної децентралізації.

📍Законопроєкт:

• вводить в правове поле степові ділянки, визначає заходи їх збереження.Зараз 95% степів практично знищені в нашій країні;

• накладає мораторій до 2025 року на розорювання пасовищ та сіножатей;

• удосконалює порядок консервації земель;

• накладає обов’язок на Кабінет Міністрів України провести інвентаризацію земель для визначення природоохоронних земель з подальшою передачею їх лісгоспам під лісорозведення чи установам природно-заповідного фонду.

🗣Такі позиції були зокрема озвучені екологічним комітетом і під час голосування за земельний закон №2194. За даними Світового Банку, Україна є третьою країною за відсотком розораності території і дев’ятою за абсолютною площею орних земель в світі. Більше половини нашої країни – це рілля!

По лісам ситуація зворотня – навіть на Поліссі у нас лісистість менше оптимальної!

📌Також слід зазначити, що даний законопроєкт повністю відповідає Указу Президента України №228\2021 «Про деякі заходи щодо збереження лісів та раціонального використання лісових ресурсів», даючи правове підґрунтя для реалізації всіх амбітних цілей щодо збільшення площі лісів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *