ОФІЦІЙНА ПОЗИЦІЯ ЩОДО ХАРКІВСЬКОГО КП «ЦЕНТР ПОВОДЖЕННЯ З ТВАРИНАМИ»

Харків по-своєму унікальне місто, яке свого часу іменували столицею, тобто лідером серед інших міст України. Водночас сучасний герб Харкова демонструє позитивну амбітність, зокрема у актуальній на сьогодні сфері гуманного ставлення до тварин як складової екосистем. Адже на гербі міста присутні змії — істоти природи, що вже тисячі років символізують мудрість, а домінуючий колір герба зелений — за сучасних глобальних тенденцій це колір екосистем та піклування ними.

Але, судячи також з подій цього року, не всі посадовці Харкова прагнуть працювати у відповідності до кращих «зелених» стандартів. Керівниця харківського комунального підприємства «Центр поводження з тваринами» Шаповалова Ю.Г. програла судовий процес — тричі суд не спростував публічне твердження, що КП є, цитую: «Концтабором для тварин». Важливо знати, що нещодавно прийнятий Верховною Радою закон 2351 по суті зобов’язує усі профільні комунальні підприємства України замінити масову евтаназію безпритульних тварин на їх прилаштування до нових власників.

Також закон 2351 опосередковано спрямовує керівництво міст зменшувати чисельність безпритульних тварин превентивними просвітницькими заходами, що з часом повинно зекономити значні кошти місцевих бюджетів. Якщо гуманніше зменшення чисельності безпритульних тварин працює у багатьох країнах і часто не потребує суттєвих видатків, то чому це не може працювати в Україні? Хіба ми гірші за інших?

Як співініцаторка та співрозробниця закону 2351, як Голова профільного підкомітету законодавчої влади держави — українського парламенту, як народна обраниця, що повністю підтримує зважені євроінтеграційні процеси України, я закликаю міську державну владу Харкова та інших міст країни проконтролювати прогресивність переходу підлеглих комунальних підприємств та інших організацій, яких це стосується, до поліпшених стандартів поводження з безпритульними тваринами.

Я також закликаю вас розвинути гуманне співіснування людей та тварин у більш економічно вигідний для міста та прозорий процес — доведено, це можливо!Водночас закликаю усіх харків’ян уважно ставитися до власного виборчого права і обирати саме тих мерів, які справді будуть діяти на вашу користь. Сподіваюся, що в найкоротші терміни в Україні та за кордоном місто Харків почнуть асоціювати не з масовим знищенням тварин, а з зоотуризмом на зразок Стамбула — як це сталося з турецьким містом завдяки неодноразово номінованій кінострічці «Місто кішок».Це моя мрія та мета.

Заради втілення таких мрій працюємо я та команда моїх експертів.З повагою до харків’ян та громад інших міст, народна депутатка Юлія Овчинникова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *