Екологічні права без захисту?

Міністертсво освіти і науки України не включило розділ екологічного, земельного та аграрного права у єдиний державний кваліфікаційний іспит для випускників спеціальностей «Право» та «Міжнародне право»

✉️ У січні місяці ми, разом з більш ніж 150 представниками закладів вищої юридичної освіти та наукових установ, звернулися до Міністра освіти і науки Сергія Шкарлета щодо необхідності включення до програми єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право» розділу «Екологічне, земельне та аграрне право України».

🎓 Затверджена наказом Міністерства освіти і науки України від 8 жовтня 2021 р. №1076 програма ЄДКІ містить перелік розділів/тем, що стосуються професійної діяльності магістра права і охоплює 12 розділів, які відповідають окремим навчальним дисциплінам освітньої підготовки правників. Водночас, в переліку відсутній розділ щодо екологічного, земельного, аграрного та природоресурсного права, які є складовими національної правової системи України, а знання їх правових приписів, без сумніву, є необхідним елементом системи знань юристів.

❌ Виключення названих навчальних дисциплін з Програми ЄДКІ унеможливлює досягнення визначеної мети ЄДКІ, забезпечення підготовки кваліфікованих юристів, здатних на високому професійному рівні комплексно і ефективно вирішувати державно-правові питання і проблеми, які не можуть бути вирішені в рамках предмету традиційних галузей права (конституційного, адміністративного, цивільного, кримінального тощо), а з необхідністю потребують використання спеціальних компетентностей саме з екологічного, земельного та аграрного права.

📩 Проте нещодавно ми отримали відповідь від пана Міністра, що міністерство вважає недоцільним включення розділу «Екологічне, земельне та аграрне право України» до програми ЄДКІ за спеціальностями 081 «Право» та 293 «Міжнародне право».

🌱 З його відповіді можна зробити висновок, що Міністерство вважає що випускникам спеціальностей «Право» та «Міжнародне право» не потрібні знання в галузі екологічного, земельного та аграрного права.Виникає запитання: хто тоді має захищати конституційне право громадян України на безпечне для життя і здоров’я довкілля та на відшкодування шкоди, завданої порушенням цього права у судах

❓Чи Міністертсво освіти і науки вважає що екологічні права громадян непотрібно захищати

⁉️Пане Сергію Шкарлете, сподіваюсь Ви переглянете своє рішення і нарешті зрозумієте, що всі права громадян потребують захисту

❗️Екологія важлива❗️

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *