Єврокомісія підтримує Україну у намірах отримати від росії репарації за екоцид

Нещодавно Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Франс Тіммерманс заявив, що Україна має зібрати докази злочинів росії проти природи та довкілля, щоб змусити росію виплатити репарації за скоєний екоцид.

Тіммерманс закликав українців прискіпливо та належним чином фіксувати факти та збирати докази, щоб змусити росію відшкодувати усі збитки завдані природі та довкіллю України. Він зазначив, що зараз над цим ведеться копітка робота, і ЄС також хоче підтримати Україну в цьому. Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії підкреслив, що завдані війною збитки українській флорі й фауні “сягають мільярдів”.

Віцепрезидент зауважив, що необхідно звернути увагу на дії, які призводять до екоциду, потрібно приділяти більше уваги і ставитися до них набагато серйозніше, ніж це було в минулому. Адже це злочини, які безпосередньо впливають на виживання людства.

Я дякую Франсу Тіммермансу за підтримку України та підняття такої важливої теми, як протидія екоциду.

Зазначу, що наразі у европейському праві досі неврегульовано поняття такого злочину як «екоцид». За що безпосередньо виступає Міжнародний парламентський альянс за визнання екоциду (Ecocide Alliance).Одна з головних задач Альянсу – це внесення поправки до Римського статуту щодо визнання екоциду як злочину та необхідності порушення кримінальних справ з розслідування цього злочину, у тому числі й розгляду цього злочину Міжнародним кримінальним судом, а також запровадження покарання за екоцид.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *