Підписання Декларації про Зелений курс міста Вінниці

Сьогодні взяла участь в урочистій та важливій події для рідного мені міста Вінниці – підписання Декларації про Зелений курс міста Вінниці.

На 17 сесії Вінницька міська рада одноголосно було прийнято рішення про проголошення Зеленого курсу Вінниці!У цей день також з привітаннями до голови Сергій Моргунов та депутатів місцевої ради виступили Посол ЄС в Україні Матті Маасікас, віце-прем’єрка Ольга Стефанішина, Голова ЕкоКомітету Олег Бондаренко.

Вінниця – перше місто в Україні, яке відтепер має Декларацію про зелений курс Вінниці та дорожньої карти для її практичної реалізації.Зелений курс Вінниці проголошено як стратегічний напрямок розвитку Вінницької територіальної громади та основу для розробки і впровадження усіх політик, розвитку інфраструктури та залучення інвестицій.

Громада має амбітні плани щодо: ⁃ Досягнення кліматичної нейтральності; ⁃ Декарбонізації енергетичної системи; ⁃ Модернізації та розвитку економіки і сільського господарства з метою скорочення вуглецевого сліду; ⁃ Розвитку нових галузей промисловості, зокрема IT сектору, креативної економіки, зеленої енергетики; ⁃ Сталого та зеленого транспорту, використання альтернативних та екологічно безпечних видів міської мобільності; ⁃ Досягнення нульового забруднення території громади; ⁃ Сприяння зеленій інфраструктурі та природоорієнтованим рішенням; ⁃ Циркулятивної економіки та збереження біорізноманіття тощо.

Реалізація цих планів сприятиме не лише покращенню іміджу міста, але й забезпеченню реалізації права жителів міста на чисте довкілля.Сьогодні Вінниця показала гарний приклад іншим містам України євроінтеграції та впровадження Європейського зеленего курсу у життя територіальних громад. Сподіваюсь що невдовзі у інших містах України ми зможемо побачити схожі рішення.

Дякую всім депутатам Вінницької міської ради за підтримку Зеленого курсу Вінниці!

Екологія важлива!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *