Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Правил відтворення лісів

Внесення цих змін було передумовлено схваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження лісів», який заклав основу для зміни підходів до створення нових лісів

Основні зміни, які були внесені у Правила:
✔️Нові правила, так само як і Закон, забороняють використовувати інвазійні види дерев. Відповідно до постанови Кабміну, перелік таких видів протягом майбутніх трьох місяців має затвердити Міндовкілля.
✔️ Розширено дію закону – заборонено створення лісів у степах, луках, болотах, біогалявинах.
✔️ Встановлено заборону на створення лісів у місцях, де наявні тварини чи рослини з Червоної книги, за умови, якщо це може зашкодити таким видам.
✔️ При створенні лісів необхідно враховувати вимоги охоронних зон для збереження біорізноманіття та висновків з оцінки впливу на довкілля.
✔️ Надано можливість громадського контролю. Зокрема, обов’язкове оприлюднення зведених відомостей про проєкти лісових культур на офіційних вебсайтах лісгоспів.
✔️ Тепер вимоги щодо відтворення лісів стосуються не тільки постійних лісокористувачів, але й власників, орендарів та користувачів землі, де розташовані полезахисні лісові смуги.
✔️ Встановлено єдині вимоги до циклу відтворення лісів.
✔️ Визначено стандарти, яким мають відповідати лісове насіння і садивний матеріал.

Дякую, зокрема заступнику Міністра Олександру Краснолуцькому та Державне агентство лісових ресурсів України за розробку оновлених Правил відтворення лісів, а також за врахування моїх з представниками громадськості пропозицій.

І велика вдячність громадським організаціям за послідовну роботу, якісний аналіз та супровід підзаконних актів до закону 5650, а саме Українська Природоохоронна Група – UNCG, Environment People Law (EPL)/Екологія – Право – Людина (ЕПЛ), Петру Тестову, Єгору Гринику та Наталії Богдан за спільну роботу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *