Об‘єднані заради справедливості

03-05 березня у Львові проходила потужна міжнародна дискусія про створення Спеціального трибуналу, конфіскацію російських активів для відновлення України та відповідальність за злочин агресії рф проти України. Змістовна конференція, глобальна платформа, яка сьогодні об’єднує Україну та світ, лідерів європейських країн і міжнародних інституцій.

Участь Президента України Володимира Зеленського та Президента Латвії Егілса Левітса, спікера парламенту Руслана Стефанчука, прем‘єр-міністра Дениса Шмигаля, голови Верховного суду Всеволода Князєва, прокурора міжнародного кримінального суду Каріма Хана, а також міжнародне представництво генеральних прокурорів, спеціальних представників країн – партнерів, засвідчило про готовність спільно діяти в напрямках встановлення справедливості!

Дякую щиро Генеральному прокурору України Андрій Костін та його команді Офіс Генерального прокурора за ініціативу, високий представницький та організаційний рівень конференції та постійну боротьбу заради перемоги!

Станом на сьогодні в Україні зареєстровано понад 70 тисяч російських воєнних злочинів. Це і викрадення та примусова депортація українських дітей, геноцид, злочини, пов’язані з сексуальним насильством, злочини проти живої природи тощо.

Офіс Генерального прокурора зафіксував 171 факт зґвалтування російськими військовими. Серед постраждалих 39 чоловіків та 13 неповнолітніх, у тому числі хлопчик, заявила Олена Зеленська на конференції United for Justice та закликала об’єднати зусилля щодо притягнення всіх винних у скоєнні міжнародних злочинів проти України до відповідальності.

У третій день конференції обговорили злочини проти довкілля, механізми притягнення рф до відповідальності та міжнародне визнання екоциду як окремий вид злочину з подальшим влюченням його у Римський Статут. Дякую раднику генерального прокурора Максиму Попову за професійну юридичну роботу в напрямку захисту довкілля та притягнення до відповідальності за злочини проти довкілля, гарну модерацію панельної дискусії та постійну роботу в напрямку визнання екоциду.

РФ має заплатити за всю шкоду і біду, яку вона здійснює в Україні. За оцінками світового банку – це понад 750 млрд доларів. Репарації мають складатись із заморожених активів рф, які підпали під санкції (фізичних, юридичних осіб), а також із суверенних активів.

На саміті в травні Рада Європи має схвалити створення відповідного Реєстру. А також створення Фонду компенсації збитків, і Компенсаційної комісії, яка безпосередньо прийматиме рішення щодо виплати компенсацій!

Ми спільно маємо підготувати чіткий та повний інструментарій – як на національному, так і на міжнародному рівнях, – щоб правосуддя спрацювало щодо всіх аспектів російської агресії.

Дякуємо за потужну конференцію, унікальну платформу, об’єднання професійних юристів задля справедливості та боротьби з терором.

Справедливість обов’язково переможе!

Україна переможе!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *