Чорнобильському заповіднику було передано 226 тисяч га

Рішенням Уряду Чорнобильському радіаційно-екологічному заповіднику було передано 226 964,7 га у постійне користування. До цього документи на територію заповідника не були оформлені належним чином, адже землі належали іншому землекористувачу.Статус постійного землекористувача надасть можливість заповіднику більш ефективно реалізовувати свої функції та здійснювати природоохоронні заходи.Трохи про сам заповідник: Чорнобильський біосферний заповідник був створений 26 квітня 2016 року Указом Президента України.

🐾 На території заповідника заборонено проживання людей, мисливство, рибальство, заготівля ягід, грибів, лікарських рослин та інші види використання об’єктів рослинного та тваринного світу. При цьому заповідник частково відкритий для відвідування, має туристичні маршрути, а також на його території проводяться міжнародні екологічні та радіоекологічні дослідження. Такі умови є сприятливими для збереження в природному стані найбільш типових природних комплексів Полісся, забезпечення підтримки та підвищення бар’єрної функції зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення.

🇪🇺 На території заповідника розташована територія Смарагдової мережі Європи UA0000046 “Чорнобильський біосферний заповідник”.У грудні 2020 року Чорнобильський заповідник додали до бази природоохоронних територій світу The World Database on Protected Area (WDPA).

❗️Сподіваюсь що передача земель у постійне землекористування заповідника допоможе вирішити одну з проблем цієї території, незаконних рубок. 23.08.2022 року Офіс Генерального Прокурора України у відповідь на моє депутатське звернення повідомив про кримінальне провадження та об’яву підозри колишньому заступнику Голови Державного агентства України з управління зоною відчуження та заступнику державного спеціалізованого підприємства «Північна Пуща» за фактом проведення масштабних незаконних рубок лісу в межах Чорнобильської зони відчуження. Наразі питання взято Генеральною Прокуратурою на контроль.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *