Рекомендації з тактичної бойової допомоги собакам

12 травня в офісі УКРІНФОРМ відбулася презентація посібника «Рекомендації з тактичної бойової допомоги собакам».Організаторами заходу виступили Громадська організація «Петро і Мазепа», Перший військовий шпиталь ветеринарної медицини Держпродспоживслужби України.

Саме громадська організація «Петро і Мазепа» спільно з зоозахисниками та ветеринарами, які працюють у зоні бойових дій, започаткували проєкт допомоги службовим собакам «Чотирилапий захисник», у межах якого надається підтримка кінологічним службам, ветеринарним шпиталям, навчальним центрам ЗСУ, Міністерству внутрішніх справ, ДСНС та іншим структурам.

Першим практичним кроком реалізації проєкту стало видання посібника «Рекомендації з тактичної бойової допомоги собакам» («Canine/K9 Tactical Combat Casualty Guidelines») від спеціалізованої групи К9 Комітету з надання допомоги пораненим у бойових діях Tactical Combat Casualty Committee (cTCCC) армії США. Переклад українською на волонтерських засадах здійснив професор Київського міжнародного університету, доктор медичних наук, майор медичної служби Костянтин Трінус.

Під час презентації посібника начальник кінологічного відділу Командування Сил підтримки Збройних сил України Петро Бружина повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення росіяни вбили 25 українських службових собак.

Дякую щиро за неймовірну віддану роботу та неоціненний вклад у рятування життів чотирилапих героїв, начальнику Першого Військового Шпиталю Ветеринарної Медицини Держпоживслужби Кирилу Чумакову та начальнику кінологічного відділу Командування Сил підтримки Збройних сил України Петру Бружині. Щиро дякуємо перекладачу цієї книги – професору КиМУ – Київський міжнародний університет, доктору медичних наук, майору медичної служби Костянтину Трінусу.

Дякую щиро за ініціативу та організацію презентації зооволонтеру Зої Шкурко та моїй команді – Наталя Горелова, Віктор Сіпєєв, Наталія Богдан. Сподіваємося, що ці практичні рекомендації допоможуть у наданні нашим чотирилапим друзям допомоги на полі бою!

Також під час презентації представники громадських організацій, поділилися власним досвідом з надання допомоги тваринам під час війни.

Детальніше про презентацію Ви можете дізнатися за посиланням: https://www.ukrinform.ua/amp/rubric-presshall/3707264-prezentacia-posibnika-rekomendacii-z-takticnoi-bojovoi-dopomogi-sobakam.html

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *