Ратифіковано Угоду про участь України у Програмі ЄС LIFE

🇪🇺 Верховна Рада України ратифікавала Угоду між Україною та Європейським Союзом про участь України у Програмі ЄС LIFE – Програмі дій з довкілля та клімату!Законопроєкт про ратифікацію був поданий Президентом України Володимиром Зеленським під реєстраційним № 0167. Завдяки ратифікації Угоди Україна набуває асоційованого членства у Програмі LIFE.

🌱 Програма LIFE – це програма ЄС, яка повністю присвячена досягненню екологічних, кліматичних та енергетичних цілей ЄС. Вона сприяє переходу до чистої, циркулярної, енергоефективної, кліматично нейтральної та стійкої до зміни клімату економіки задля захисту та покращення якості навколишнього середовища. Ця програма також надає підтримку в розробці, впровадженні, моніторингу та виконанні відповідного законодавства та політики ЄС, в тому числі шляхом покращення управління на всіх рівнях. З 1992 року програма LIFE співфінансувала понад 5000 проектів. На період 2021-2027 років загальний бюджет LIFE становить 5,43 мільярда євро.

🇺🇦 Для України реалізація проектів в рамках програми LIFE може стати ефективним інструментом подолання наслідків військових дій російської федерації, зокрема у напрямку відновлення та збереження біорізноманіття і природоохоронних територій.

🌳 Також ця програма може стати міцною підтримкою реформ у заповідній справі та в управлінні природоохоронними територіями в цілому.Разом з тим, LIFE – це дуже складний механізм отримання коштів на збереження природи. Підготовка проектів потребує залучення експертів, співпраці з місцевим органами влади, громадськістю та іншими зацікавленими сторонами.

❗️Для того, щоб повноцінно та якісно використовувати цей інструмент необхідно налагодити прозорі механізми співпраці і чітку структуру управління проектами, яка б забезпечила оперативну командну роботу. Тому важливими є наступні кроки:

✔️ організація навчання щодо підготовки проектів LIFE;

✔️ зміна організаційної структури міністерства та підлеглих установ в частині визначення відповідальних осіб/підрозділів за підготовку таких проектів (така практика існує в багатьох країнах ЄС);

✔️ тісна співпраця з органами влади та самоврядування, громадами, підприємствами для спільної участі у проектах (співфінансування, підтримка реалізації проектів тощо).

🤝 Дякую, Президенту України Володимир Зеленський за внесення законопроєкту ратифікації, а колегам – народним депутатам за його підтримку!Разом до перемоги та відбудови вільної та зеленої України!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *