Потужний крок щодо визнання Екоциду на рівні ЄС

За результатами історично важливого одноголосного голосування Комітету з правових питань, Європейський парламент оголосив про свою підтримку включення екоциду до переглянутої директиви ЄС про захист довкілля за допомогою кримінального права.

«Як у 1945 році людство зіштовхнулося з геноцидом та злочинами проти людяності, так і сьогодні світова спільнота опинилася перед новою загрозою: серйозною та всеохоплюючою шкодою довкіллю…» – йдеться в повідомленні.

Запропонований текст надає визначення, максимально наближене до узгодженого міжнародного визначення екоциду, запропонованого Незалежною експертною панеллю (НЕП), сформованою the Stop Ecocide Foundation. Сюди включене також визначення тяжкого злочину з огляду на завдану шкоди, яка визначається у проекті (НЕП) як «серйозна або всеохоплююча, довготривала або непоправна».

Таке визначення включається до законодавчого тексту європейського рівня вперше в історії!

Що далі? Останнім кроком до остаточного визнання екоциду в європейському законодавстві буде згода Європейської Ради та Європейської Комісії щодо запропонованої позиції Парламенту.

Визнання «екоциду» на рівні Європейського Союзу матиме глобальне значення:

усі держави-члени ЄС повинні будуть імплементувати цей новий злочин у своє національне законодавство. Більше того, з огляду на те, що країни-члени ЄС становлять понад 20 % держав-учасниць Міжнародного кримінального суду, це стане вирішальним кроком до міжнародного визнання злочину «екоциду».

Європа сказала, що «Екоцид – це важливий і революційний правовий інструмент для захисту довкілля!» (Марі Тюссен, депутат Європарламенту (Зелені/ЄФА)

Довкілля має бути захищене законодавчо від цілеспрямованих, шкідливих і безвідповідальних дій. Наш обов’язок як людей, як політиків – зупинити злочини проти довкілля через визнання екоциду та запровадження юридично обов’язкових інструментів.

На фото я разом з Marie Toussaint , депутаткою Європарламенту (Зелені/ЄФА), засновниця Міжнародного парламентського альянсу за визнання екоциду (Ecocide Alliance)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *