Студентська молодь й питання визнання екоциду та злочинів проти довкілля

З самого ранку зустрілася онлайн зі студентами, здобувачами СО «Магістр» Донецький національний університет імені Василя Cтуса в рамках курсу «Європейська інтеграція». Обговорили питання євроінтеграції, законодавчі зміни та роботу делегації в ПАРЄ. Дякую щиро студентам за активність та цікаве спілкування! Дякую за запрошення Olga Marmilova.

Після лекції доєдналася до засідання комітету зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Окремо хотіла би подякувати всім членам комітету за одноголосну підтримку Проекту Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, Міжпарламентської Асамблеї Асоціацій держав Південно-Східної Азії, національних парламентів держав світу щодо засудження злочинів проти довкілля, скоєних Російською Федерацією на території України, сприяння подоланню їх наслідків і відновленню екосистем України під час війни та у післявоєнний час, забезпечення компенсації шкоди довкіллю та втрати екосистемних послуг, а також створення глобальної платформи для оцінки збитків, завданих клімату та довкіллю унаслідок військових дій (реєстраційний номер 8338). Нагадаю, що проект Постанови підписали 60 народних депутатів. Чекаємо на підтримку в залі Верховна Рада України.

Ввечері в рамках ініціативи FuturEU виступила перед студентами країн ЄС в якості спікера на спеціальному воркшопі “Uncovering the Environmental Crimes of War: Workshop on Ecocide & Evidence from Ukraine” щодо екоциду, в тому числі екоциду внаслідок російської агресії.

FuturEU — це студентська ініціатива, заснована в 2019 році студентами-магістрами Школи Hertie, яка прагне зробити внесок у формування ЄС завтрашнього дня шляхом залучення студентів до публічних дебатів. У 2023 році у воркшопах ініціативи FuturEU беруть участь здобувачі освіти українських університетів, які долучилися до змагання в рамках реаліації проєкту “CIVICA for Ukraine”, координатором якого є SGH Warsaw School of Economics.

Дякую щиро Ірині Дегтярьовій за запрошення на надважливий захід!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *