WDPA виключила природоохоронні території Криму, які рф подала як свої

Міжнародна база даних природоохоронних територій (WDPA) виключила природоохоронні території з Криму, які рф подала як свої!

Виконавча директорка програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) Інгер Андерсен відповіла на мій лист та звернення Українська Природоохоронна Група – UNCG стосовно виявленої помилки на веб-ресурсі Всесвітньої бази даних природних територій, що знаходяться під охороною (World Database on Protected Areas, WDPA), у визначенні на території України, а саме на території АР Крим, природоохоронних територій російської федерації.

Зокрема, у листі Виконавча директорка висловила вдячність за привернення уваги Секретаріату Програми до помилки, яка була допущена під час наповнення сторінки WDPA, а також зазначила, що Секретаріатом ЮНЕП було забезпечено її негайне виправлення та вжито заходів з метою недопущення таких прикрих інцидентів у майбутньому.

Я вдячна пані Інгер Андерсен та колегам з UN Environment Programme World Conservation Monitoring Centre за оперативне виправлення даних та величезну роботу, яку вони здійснюють для збереження природоохоронних територій.

При цьому хочу звернути увагу, що наразі, на превеликий жаль, не всі об’єкти природно-заповідного фонду України відображено у цій базі. Остання інформація була подана Україною у 1999 році, за цей час в Україні було створено більше 2000 нових об’єктів ПЗФ. Щиро сподіваюсь, що Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України зверне на це увагу і внесе оновлену інформацію по об’єктам та територіям ПЗФ України!

Дані та інформація про природоохоронні території, зібрані в WDPA, використовуються для звітування в рамках Конвенції про охорону біологічного різноманіття щодо прогресу в досягненні Цільових показників біорізноманіття, ООН для відстеження прогресу в досягненні Цілей сталого розвитку до 2030 року, а також для публікації Списку територій, що охороняються ООН.

Росія намагалася використати цю міжнародну базу для легалізації свої присутності на території АР Крим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *